• Təchizatçıların Auditi/Qiymətləndirilməsi
• Təchizatçıların auditinin məqsədi təchizatçıların istehsalat sisteminin və onun fəaliyyət şəraitinin müvafiq qaydalara uyğun olduğunu sübut edən və normativ sənədlərə əsasən istehsal olunan məhsulun, təqdim edilən xidmətlərin və işlərin sabit keyfiyyətini təmin edən menecment sisteminin obyektiv qiymətləndirilməsidir.
• Müəssisənin Daxili Auditi
• Daxili auditin məqsədi müəssisənin planlaşdırdığı menecmentin, siyasətin, məqsədlərin, təşkilatın daxili tələblərinin obyektiv qiymətləndirilməsi, həmçinin onun beynəlxalq standartların və qanunvericiliyin tələblərinə uyğunluğunun qiymətləndirilməsi, onun yaxşılaşdırılması imkanları və yollarının müəyyən edilməsidir.
• Müəssisənin İlkin Auditi
• Diaqnostik auditin məqsədi menecment sistemlərinin qurulmasının və fəaliyyətinin beynəlxalq təcrübəyə müvafiq ilkin qiymətləndirilməsi, həmçinin onun beynəlxalq standartlara və qüvvədə olan qanunvericiliyə uyğun qiymətləndirilməsidir.

• Аудит/Оценка Поставщиков
• Цель аудита поставщиков состоит в объективной оценке существующей системы менеджмента поставщика, направленной на получение объективных свидетельств о том, что производственная система и условия ее функционирования должным образом идентифицированы и обеспечивают стабильность характеристик производимых продукции, услуг или работ, определенных нормативными документами.
• Внутренний аудит Предприятия
• Цель внутреннего аудита состоит в объективной оценке существующей системы менеджмента запланированным мероприятиям, политики, целям, внутренним требованиям самой организации, а также оценка ее соответствия требованиям международных стандартов, законодательным требованиям, и определение возможностей и путей ее улучшения.
• Диагностический аудит Предприятия
• Цель диагностического аудита состоит в первоначальной оценке существующей системы менеджмента с учетом международной практики построения и функционирования систем менеджмента, а также оценка ее соответствия требованиям международных стандартов и действующему законодательству.