XİDMƏTLƏR VƏ TƏLİMLƏR
ISO 50001:2011 standartının tələblərİ və müəssİsədə Enerjİnİ İdarəetmə Sİstemİnİn tətbİqİ metodologİyası Təlimin məqsədi: İştirakçıların beynəlxalq standartın tələbləri ilə tanış edilməsi, tələblərin praktiki reallaşdırılmasının və sistemin tətbiqinin alqoritminin izah edilməsi, standartın tələblərinə uyğun olaraq prosedurların hazırlanması, enerji təhlilinin metodologiyasının mənimsənilməsi və enerjiyə qənaət edən tədbirlərin hazırlanması. Təlimin auditoriyası: Təlim Enerjini idarəetmə sisteminin tətbiqində iştirak edən işçilər, eləcə də enerjini idarəetmə sisteminin daxili auditorları üçün (mexaniklər, energetiklər, texnoloqlar, ustalar, aparıcı mütəxəssislər, sex rəisləri və s.) nəzərdə tutulmuşdur. Təlİmİn proqramı Təlimin müddəti: 2 gün Birinci gün (09.00-17.00) ISO 50001 standartının beynəlxalq standarta daxil edilməsi
İkinci gün (09.00 – 17.00) Enerji planlaşdırılması
Yekun test «ISO 50001:2011 standartının tələbləri və müəssisədə enerjini idarəetmə sisteminin tətbiqi metodologiyası» üzrə təlim kursu praktiki tapşırıqlar tətbiq etməklə iştirakçılarla dialoq rejimində keçirilir. Tədbirin iştirakçıları üçün:

Требования стандарта ISO 50001:2011 и методология внедрения в организации Системы энергоменеджмента Цель курса: Ознакомить участников с содержанием требований международного стандарта, дать интерпретацию требований для их практической реализации, объяснить алгоритм внедрения системы, научить разрабатывать требуемые стандартом процедуры, освоить методологию энергоанализа и разработки энергосберегающих мероприятий. Аудитория тренинга: Курс предназначен для работников, вовлеченных в процесс внедрения системы энергоменеджмента, а также для внутренних аудиторов систем энергоменеджмента (механики, энергетики, технологи, мастера, ведущие специалисты, начальники цехов и др.). Программа тренинга Длительность тренинга: 2 дня Первый день (09.00-17.00) Ведение в международный стандарт ISO 50001
Второй день (09.00 – 17.00) Энергопланирование
Итоговый экзамен Обучение по курсу «Требования стандарта ISO 50001:2011 и методология внедрения в организации Системы энергоменеджмента» проходит в режиме диалога с участниками семинара с применением практических упражнений. Для участников мероприятия: